تلفن:۳۳۸۰۷۸۹۰
آدرس: افسریه خیابان ۴۶(شهید رحیمی) بین۱۵متری اول واتوبان بسیج پلاک۲۱۸

معاینات دوره ای کارمندان

ارزیابی عملکرد سلامت کارگران با معاینات دوره ای کارمندان
ممیزی ایمنی و سلامت، مديران منابع انساني و HSE در سازمان ها و كارخانجات را برای کسب باز خورد در مورد کارایی و اثربخشی برنامه های ایمنی و سلامت حرفه ای سازمان ها و انجام کار با روش درست و اصلاح شده، فعال می کند.ممیزی ایمنی و سلامت کارکنان این امکان را ایجاد می کند تا در زمان معین و برنامه ریزی شده، خطرات به طور سیستماتیک تحت نظر قرار گرفته و کنترل هایی به منظور اطمینان از سیاست های ایمنی و سلامت کارکنان ایجاد شوند. در انجام این کار سازمان ها باید ارزیابی یکپارچه را توسعه داده و داده های مورد نیاز مدیران به منظور بهبود عملکرد ایمنی و سلامت و ایجاد یک فرهنگ ایمنی و سلامت را تامین کنند.

یکی از راه های مهم جلوگیری از حوادث، تقویت فرهنگ سلامت و بهداشت در محیط کار است. مدیریت بر فرآیند حوادث یعنی بررسی علل حوادث در حین کار و انجام اقدامات پیشگیرانه است و یکی از مکانیسم های مهم مدیریت در فرآیند حوادث، انجام به موقع معاینات دوره ای است که برای معاینات دوره و تشخیص درست شرایط سلامتی کارگران نیاز به دانش تخصصي طب كار ، اشراف بر قوانين و تجربه برخورد و آشنايي با محيط هاي شغلي كشور را همزمان مي طلبد.

معاينات پزشكي دوره اي

معاینات دوره ای کارمندان

مذاكره با كارشناس بهداشت حرفه اي و معاينات باليني بايد با فواصل منظم در طول دوره استخدام طبق قانون کار انجام شود ، اگر استانداردي موجود نبود و مخاطرات در حد مينيمم بود بايد معاينات با فواصل ۳ تا ۵ سال يا با توجه به توصيه يك پزشك طب كار با تجربه انجام گردد . اگر علائم مربوط به مواجهه با آلاینده در كارگر تشديد شد ، انجام معاينات پزشكي ضرورت دارد .

اهداف اصلی معاینات دوره ای کارمندان

کشف گارگران و کارمندان مشکوک به بیماری های ناشی از کار و جلوگیری از پیشرفت بیماری

تناسب پزشکی ( جسمانی وروانی ) در گارگران  بیمار با روش های مناسب درمانی، پیشگیرانه و مداخله ای در محیط کار

رعایت نکات ضروری در انجام معاینات دوره ای کارمندان

تکمیل صحیح و کامل جدول اطلاعات طب کار و فرمهای استاندارد وزارت بهداشت
شناسایی و اندازه گیری موارد زیان آور هر شغل
تدوین راهنمای معاینات برای تمام مشاغل واحد صنعتی با توجه به خصوصیات موارد شغل
در صورت وجود هر یافته غیر طبیعی که شک به بیماری ناشی از کار را تقویت می کند ارجاع طبق آیین نامه ضروری است.

طب کار پایوران راه سلامت، با سابقه درخشان در زمینه طب کار و همکاری با واحد های صنعتی، آمادگی همکاری با تمامی کارگاه ها و کارخانجات صنعتی برای انجام معاینات دورهای و معاینات بدو استخدام را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *