تلفن:۳۳۸۰۷۸۹۰
آدرس: افسریه خیابان ۴۶(شهید رحیمی) بین۱۵متری اول واتوبان بسیج پلاک۲۱۸

چرا و چگونه کارت سلامت رانندگان صادر می شود؟

با اجرای طرح کارت سلامت رانندگان بسیاری از بیماری های رانندگان محترم شناسایی شده و پیشگیری باعث سلامت جامعه می شود؛

معاینات پزشکی صدور کارت سلامت شامل:

 پذیرش

تشکیل پرونده و نظریه کارشناس بهداشت حرفه ای

ویزیت پزشک طب کار

بینایی سنجی

شنوایی سنجی

آزمایشات بیوشیمی خون

روانشناسی

صدور  کارت  سلامت

در مراکز طب کار برای صدور کارت سلامت رانندگان انجام می شود.

آزمایش های صدور کارت سلامت به دو دسته برای رانندگان تقسیم می شود:

که برای افراد زیر چهل سال معاینات غربالگری بینایی سنجی، شنوایی سنجی و تست روان شناسی برای صدور کارت سلامت راننده در نظر گرفته شده است.
برای افراد بالای چهل سال هم علاوه بر آزمایش های مذکور نوار قلب هم انجام می شود.

اهمیت آموزش نکات حفظ سلامت به رانندگان در مراکز طب کار و بیماری های به این صورت است که رانندگانی که برای نخستین بار به مراکز طب کار و بیماری های شغلی برای صدور کارت سلامت مراجعه می کنند باید در کلاس های آموزشی در مورد مباحث پایه شناسایی و درمان بیماری های مختلف را در این مراکز بگذرانند.

بعد از اینکه این آزمایش ها برای افراد انجام شد سپس اطلاعات توسط یک نرم افزار جامع اینترنتی وارد سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور می شود.

شناخت بیماری و راه درمان یا کنترل آن باعث می شود فرد با خیالی آسوده به زندگی خود ادامه دهد چرا که می داند بیماری مانع پیشرفت در کار نمی شود و فقط کافی است با کنترل آن به راحتی به کار خود ادامه دهد؛ تجربیات برخی از رانندگان در این مورد بعد از آزمایشات صدور کارت سلامت:

راننده اتوبوس برون شهری که در مورد تاثیر آزمایش های غربالگری برای رانندگان گفت: من با دادن آزمایش های تعیین سلامت (کارت سلامت ) متوجه شدم که مبتلا به کم خونی هستم  و از آن پس سعی کردم رژیم غذایی خود را کنترل کنم.

یک راننده کامیون و برای گرفتن کارت سلامت به مرکز طب کار مراجعه کرده است بر استمرار آزمایش های ویژه سلامت در میان رانندگان معتقد است و انجام آزمایش های تعیین سلامت باعث راحتتر شدن خیال خود در هنگام رانندگی در جاده می داند.

ویژگی های مرکز تخصصی طب کار پایوران  راه سلامت شامل:

معاینات تخصصی
نطارت کامل متخصص طب کار
تحویل سریع کارت سلامت رانندگان
رعایت کامل تعرفه ها

رانندگان ساکن شرق تهران ( افسریه، پیروزی، نیروی هوایی، تهرانپارس و …) برای دریافت کارت سلامت رانندگان می توانند به مرکز طب کار پایوران راه سلامت مراجعه کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *